Меню
Зв'язатися зі мною
Ваша електронна пошта*
Як до Вас звертатися?
Ваш телефон*
Ваше звернення до мене*
Ваше звернення охороняється адвокатською таємницею.
Поля з * - обов'язкові для заповнення.

Кейс: закон про проступки дозволив закрити кримінальне провадження за статтею 309 КК

Ірина Кузіна
автор,
адвокат Адвокатського об'єднання "Barristers",
понад 15 років практики
Опубліковано вперше: 26.01.2021

Ми з колегами ведемо не одні лише великі та складні кримінальні справи відомих людей. Допомагаємо усім, хто звернувся. Ось одна така справа, справа звичайної людини. Назвемо клієнта Олег (ім'я змінене).

Олег звернувся, коли його вже засудили за частиною 2 статті 309 КК (зберігання наркотичного засобу, вчиненого повторно) аж до 3-х років позбавлення волі реально. Ось цей вирок. Натискайте, щоб збільшити зображення.

Адвокат Олександр Шадрін оцінив вирок як вкрай несправедливий. Суд призначив найсуворіше покарання з можливих. Обставини, що обтяжують відповідальність, були відсутні. Здавалося, що причиною упередження судді було невизнання Олегом своєї вини. Тож адвокат підготував апеляційну скаргу, яку апеляційний суд задовольнив та направив справу на новий розгляд. Істотним порушенням права на захист апеляційний суд вважав те, що підготовче провадження проведене за відсутності захисника, хоча Олег просив надати йому адвоката за державний кошт.

В суді першої інстанції Олег доводив свою невинуватість, проте справа йшла повільно, засідання призначалися нечасто, а потім ще й карантинні заходи через Сovid-19.

І ось 01 липня 2020 року набув чинності закон від 22 листопада 2018 року №2617-VIII, який ввів до Кримінального кодексу норми про кримінальні проступки.

Закон не тільки відніс частину 1 статті 309 КК до кримінальних проступків, але і вніс зміни до частини 2 статті 309 КК, ось вони:
Попередній вирок Олега датований 06.04.2012 р., а нова подія – 13.04.2017 р. Прокурор не мав іншого варіанту, як змінити обвинувальний акт та зазначити нову кваліфікацію за частиною 1 статті 309 КК України.

На підставі пункту 2 частини 1 статті 49 КК та частини 2 статті 284 КПК України адвокат Ірина Кузіна заявила клопотання про закриття кримінального провадження: з 13.04.2017 р. пройшло понад 3 роки, отже скінчились строки давності.

Суд клопотання захисника задовольнив, ось ухвала. Натисніть для збільшення.

З того моменту, як Олег звернувся у 2018 році з проханням підготувати апеляційну скаргу, він одружився, знайшов роботу, лікується від наркотичної залежності (отримує замісну підтримуючу терапію), жодного разу не мав проблем з законом.

А міг вже сидіти в тюрмі.
Зауваження та пропозиції до матеріалу будуть щиро вітатися. Пишіть мені через контактну форму (у правому верхньому куті екрана).
Копіювання статті або її частин без письмового дозволу автора заборонено. Для отримання такого дозволу прошу зв'язатися через контактну форму (у правому верхньому куті екрана).